Əli Həsənovun şirkətləri ləğv edildi - RƏSMİ
Vüqar Səfərlinin həbsi ilə bağlı Əli Həsənov istintaqa cəlb olunubmu? – RƏSMİ AÇIQLAMA
Həbs edilən Vüqar Səfərlini 12 il cəza gözləyir – Vəkildən açıqlama
“Əli Həsənov səhhətini bəhanə edib, xaricdə gizlənir. Elə düşünür ki, bununla ona rəhm olunacaq və həbs olunmayacaq. Vaxtilə Əli Həsənov çox insanlara qarşı “tədbirlər” görüb, onları həbs etdirərək, həyatlarını məhv etdirib. O, səhhətində problem olan insanların dövlət tərəfindən əfv olunduğunun şahidi olduğu üçün, özü də bu yola əl ataraq, dövləti aldatmaq istəyir''.
''Təsəvvür edin, 3 il ərzində Əli Həsənovun sağ qolu Vüqar Səfərli 6 milyon dollar məbləğində dövlət əmlakını mənimsəyib. Heç kəsə sirr deyil ki, onun özü illərlə hakimiyyətdə qaldığı müddətdə V. Səfərlidən də 10 qat artıq yeyintiyə yol verib. Əi Həsənov dövlət büdcəsini talayıb''.
R.Hacılı Vüqar Səfərlinin Əli Həsənovun icazəsi olmadan bir addım belə ata bilmədiyini deyib. O, Səfərlinin mənimsədiyi pulların çoxunun Həsənovun cibinə axdığını da vurğulayıb.
“Vüqar Səfərli Əli Həsənovun dəstəsində olan bir adam idi. Ona görə o, Ə.Həsənovun icazəsi və razılığı olmadan özbaşına bu qədər yeyintiyə yol verə bilməzdi. Bu qədər böyük məbləğin mənimsənilməsi razılıqsız olmayıb. Gün kimi aydındır ki, Vüqar Səfərli bunu Əli Həsənovun “xeyir-duası” ilə edib. Bu pulların böyük hissəsi Əli Həsənovun cibinə axırdı. Demək olar ki, hər kəsin bu mafiya strukturunun necə çalışdığı haqqında məlumatı var. Elə Vüqar Səfərli işə bu prinsiplərlə qəbul edilmişdi”.
İctimai fəal Əli Həsənovun ona qarşı etdiyi təzyiqlərdən də danışıb:
''Əli Həsənov mənə, o cümlədən bir çox vətənpərvər insanlara, (siyasi fəallara, jurnalistlərə və.s) obyektiv mediaya qarşı hər zaman hücum təşkil edib. Məni  də bir- neçə dəfə ələ almağa cəhd etdi, lakin alınmadı. Bu zaman o, mənə güclü təzyiqlər etməyə başladı. Buna görə də siyasətdən uzaqlaşdım. Ondan sonra biznes sahəsinə keçdim ki, bəlkə burada məni rahat buraxar''.
''Lakin bu, belə olmadı, o, bu sahədə də mənə müxtəlif təzyiqlər edirdi. Sonda Həsənov xüsusi xidmət orqanlarına tapşırıqlar verərək, mənim biznes fəaliyyətimi məhv etməyi bacardı. Bu, çoxlarına tanış gələn mövzudur. Çünki Əli Həsənov çoxunun başına belə oyunlar açıb''.