Pozner Jirinovskinin Putinin varisi haqqında sözlərinə cavab verdi
Jurnalist Vladimir Pozner Vladimir Jirinovskinin Rusiya Federasiyasının mümkün gələcək prezidenti haqqında bəyanatına qiymət verib.
Bizim.Media xəbər verir ki, bu haqda məlumatı Rusiya mediası yayıb.
Onun sözlərinə görə, bu cür çıxışlar Rusiya Liberal Demokratlar Partiyasının (LDPR) liderinə diqqət mərkəzində qalmağa kömək edir.
“Vladimir Volfoviç piar sənətini yüksək səviyyədə mənimsəyib. Unudulanda  yenidən onun haqqında danışmağa imkan verən parlaq bir üsul ortaya qoyur”, — Pozner NSN ilə söhbətində qeyd edib.
Jurnalist Jirinovskinin Vladimir Putinin mümkün varisi haqda həmkarlarının bu cür diqqət yetirdiklərini də təəccüblə ifadə edib. Onun fikrincə, LDPR liderinin bəyanatları "bunu ciddi şəkildə müzakirə etmək üçün heç bir şeyə təsir etmir".
Xatırladaq ki, Vladimir Jirinovski bildirib ki, əgər hazırkı prezident Vladimir Putin beşinci dəfə seçilməsə, Kreml prezident seçkisinə 2024-cü ildə məlum olmayan namizəd qoyacaq.
Siyasətçi qeyd edib ki, onun əvvəllər Putinin mümkün varisləri adlandırdığı insanlar, sadəcə, ölkənin ali siyasi rəhbərliyinə daxildirlər və onlardan yalnız birini nəzərdən keçirə bilərlər.