Azərbaycan və Rusiya baş nazirləri telefonla danışdı
Dekabrın 29-da Azərbaycan Respublikasının Baş naziri Əli Əsədovla Rusiya Federasiyası hökumətinin sədri Mixail Mişustin arasında telefon danışığı olub.
Bizim.Media xəbər verir ki, bu barədə Nazirlər Kabinetindən məlumat verilib.
Məlumata görə, telefon danışığı əsnasında Azərbaycanla Rusiya arasında ticari-iqtisadi münasibətlərin səviyyəsindən məmnunluq ifadə edilib. İqtisadiyyatın müxtəlif sahələrində qarşılıqlı faydalı əməkdaşlığın perspektivləri barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Azərbaycan-Rusiya Hökumətlərarası İqtisadi Komissiyası çərçivəsində aparılan işlərin intensivləşməsinin əhəmiyyəti vurğulanıb, nümayəndə heyətlərinin qarşılıqlı səfərləri yüksək qiymətləndirilib.
Telefon danışığı zamanı həmçinin Azərbaycan, Ermənistan və Rusiya liderlərinin 10 noyabr tarixli birgə bəyanatından irəli gələn məsələlər müzakirə edilib.
Eyni zamanda hər iki ölkədə koronavirus (COVID-19) pandemiyasına qarşı mübarizə istiqamətində həyata keçirilən tədbirlər barədə fikir mübadiləsi aparılıb.
Hökumət başçıları Yeni il münasibətilə bir-birilərini təbrik ediblər.