Zaxarova, qırmızı geyinmisən? - Rusiya XİN nümayəndəsindən qırmızı AÇIQLAMASI - FOTOLAR
“Bakıda əhval-ruhiyyə qırmızıdır”
Bizim.Media xəbər verir ki, bunu özünün “Facebook” səhifəsində Rusiya Xarici İşlər Nazirliyinin sözçüsü Mariya Zaxarova paylaşıb.
Şərhlərdə sosial şəbəkənin müxtəlif istifadəçiləri Bakının gözəl şəhər, azərbaycanlıların qonaqpərvər olduğunu qeyd edib.
Bəs Zaxarovanın niyə bu fotonu bölüşdüyü, nə üçün qırmızı geyindiyininin sosial şəbəkələrdə müxtəlif yozumları da var. Heç onun dayandığı poz, gözünün birini azacıq qırpdığı, ağzını əydiyi kimi “bədən dili” elementlərinə toxunmadan demək olar ki, Zaxarova bu şəkildə qırmızını azadlıq və müasirlik rəmzi olaraq bölüşməyib.
İstifadəçilər yazırlar ki, “Mariya Bakıda döyüşə gəlib?” Məsələyə pozitiv yanaşanlar da var. Onlarsa bildirilər ki, qırmızı həm də bayram rəngidir. “Mariya xanım bizi Böyük Zəfərimiz münasibəti ilə təbrik edir. Yəqin, həm də Zəfər Parkına getmək fikri var”.