İran Azərbaycandan QİSASI görün necə alır - ŞOK FAKTLAR
“İran Ermənistana yardım, Azərbaycana isə narkotika göndərir Pati adlanan kimyəvi narkotik vasitəni Azərbaycana İrandan daşıyırlar”.
Bizim.Media xəbər verir ki, bunu Daxili İşlər Nazirliyinin İctimai Şurasının üzvü Elməddin Muradlı “Facebook” hesabında yazıb.
Rəsmi Tehranın Zəngəzur qorxusu – İran Ermənistanla nə PLAN QURUB?
O, qeyd edib ki, müharibədən öncə 130 manata satılan narkotik vasitəni indi 5-10 manata da almaq olur:
“Narkotik maddə 3 dəfə istifadə edildikdən sonra asılılıq yaradır və sonra insanı məhv edib öldürür. İran bunu sadəcə bizə ziyan vurmaq üçün edir. Qiyməti ucuz edirlər ki, daha çox adam alsın və onları məhv edib ölkəmizə ziyan vursunlar. Niyə? Çünki erməni qardaşlarını müharibədə qırmışıq və İran da qardaşı Ermənistana dəstək olaraq Azərbaycanda "ağ ölüm" yayır. Adında İslam sözü olan bir ölkənin Ermənistanın əlində oyuncağa çevrilib şərəfsizlik etməsinin səbəbi məlumdur. Amma biz cəmiyyət olaraq güclü olmalı və bu murdar İran narkotikindən qorunmalıyıq”.
Elməddin Muradlı yaxın günlərdə Daxili İşlər Nazirliyi ilə birgə bu istiqamətdə geniş tədbirlərə başlayacaqlarını bildirib.