''Birləşmiş Krallıq Azərbaycana 30 milyard investisiya qoyub'' - Prezident
''İki gündən sonra Cənub Qaz Dəhlizinin Məşvərət Şurasının yeddinci iclası keçiriləcək. Bu iclasda biz nailiyyətləri nəzərdən keçirəcəyik və gələcək əməkdaşlığa ümid bəsləyəcəyik''.
Bizim.Media xəbər veri ki, bunu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev fevralın 9-da Böyük Britaniyanın Avropa qonşuluğu və Amerika məsələləri üzrə dövlət naziri xanım Vendi Mortonu qəbul edərkən deyib.
Prezident Britaniyanın dövlət nazirini qəbul etdi - YENİLƏNİB - VİDEO
Prezidentin sözlərinə görə, Birləşmiş Krallıqdan Azərbaycana qoyulan investisiyalar ölkəni müasirləşdirməyə çox kömək edib:
''Bu investisiyalar əsasən enerji sektoruna yatırılmışdır - demək olar ki, 30 milyard dollardır. Bu, bizə iqtisadiyyatı şaxələndirmək üçün neft-qaz satışından əldə olunmuş gəlirlərdən müvafiq şəkildə istifadə etmək imkanını vermişdir.
Ona görə də mən əminəm ki, qarşıdakı illərdə bizim diqqətimizi cəmləşdirəcəyimiz əsas sahə Azərbaycanın qeyri-enerji sektorunun inkişafı olacaq''.