Ermənistandan Səngəçala hücumla bağlı hədələr var
“TAP-ın rəsmi açılışı ola bilsin ki, ayların deyil, əlavə bir neçə həftənin işidir. Kəmərdə hər şey hazırdır. Bakıdan Avropaya tarixi kəmər tamamlanıb.”
Bizim.Media xəbər verir ki, Prezident İlham Əliyev Yaponiyanın “Nikkei” qəzetinə müsahibəsində Azərbaycana raket zərbələrindən sonra TAP layihəsinin açılışının təxirə düşüb-düşməyəcəyi  ilə bağlı suala cavab olaraq belə deyib. Prezident  diqqətə çatdırıb ki, TAP kəməri ilə bağlı hər şey qrafikə uyğun gedir:
“TAP-ın rəsmi açılışı ola bilsin ki, ayların deyil, əlavə bir neçə həftənin işidir. Kəmərdə hər şey hazırdır. Bakıdan Avropaya tarixi kəmər tamamlanıb. Bizim digər kəmərlərimizə, xüsusilə neft-qaz kəmərlərinə gəlincə, Azərbaycan ərazisində bütün bu illər ərzində, Bakı-Tbilisi-Ceyhanın istismara verildiyi 2006-cı ildən bu yana bizdə heç bir hadisə baş verməyib. Bizim kəmərlərimiz bizim ərazimizdə lazımi qaydada qorunur. Lakin, əlbəttə, biz Ermənistanın rəsmi nümayəndələrindən hədələr eşitmişik ki, onlar bizim kəmərlərimizə hücum edəcəklər, neft-qaz nəqli üçün mühüm olan Səngəçal terminalına hücum edəcəklər. Lakin bu da onların terrorçu xislətinin bir hissəsidir. Çünki onlar açıq şəkildə bəyan edirlər ki, mülki infrastruktura hücum edəcəklər”.-deyən dövlət başçısı vurğulayıb ki, əgər onlar bunu etsələr, peşman olacaqlar.
“Bizim tərəfimizdən və həmçinin enerji təhlükəsizliyinin bir hissəsini Azərbaycandan təmin edən ölkələr tərəfindən sərt şəkildə cəzalandırılacaqlar"