1.2. “Bakı şəhəri Səbail, Nəsimi, Nərimanov, Nizami, Xətai və Yasamal rayonlarının icra hakimiyyəti başçıları aparatlarının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.2.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.2.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin dördüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin beşinci sətrində “6” rəqəmi “5” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.2.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.3.  “Bakı şəhəri Xəzər, Qaradağ, Sabunçu, Suraxanı, Pirallahı və Binəqədi rayonlarının icra hakimiyyəti başçıları aparatlarının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.3.1.  “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.3.2.  “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin dördüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin beşinci sətrində “6” rəqəmi “5” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.3.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.4. “Gəncə Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.4.1.  “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.4.2.  “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “5” rəqəmi “4” rəqəmi ilə  əvəz edilsin;
1.4.3.  “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.5. “Sumqayıt Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.5.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.5.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “5” rəqəmi “4” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.5.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.6. “Şirvan və Mingəçevir şəhərləri icra hakimiyyəti başçıları aparatlarının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.6.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.6.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “5” rəqəmi “4” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.6.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.7. “Lənkəran Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.7.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.7.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “5” rəqəmi “4” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.7.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.8. “Yevlax və Şəki şəhərləri icra hakimiyyəti başçıları aparatlarının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.8.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.8.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.8.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.9. “Naxçıvan Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.9.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.9.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.9.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin:
1.10. “Naftalan Şəhər İcra Hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.10.1. “Rəhbərlik” bölməsi üzrə:
1. yeddinci sətirdən sonra aşağıdakı məzmunda yeni səkkizinci sətir əlavə edilsin:
Sektor müdiri — Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkilatçısı 1
2. iyirminci sətirdə “13” rəqəmləri “14” rəqəmləri ilə əvəz edilsin;
1.10.2.  “Memarlıq və tikinti şöbəsi” bölməsinin dördüncü sətri ləğv edilsin və həmin bölmənin beşinci sətrində “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.11. “Rayon icra hakimiyyəti başçısı aparatının nümunəvi strukturu və ştat vahidlərinin sayı” üzrə:
1.11.1. “Hüquq şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində hər üç halda “2” rəqəmi “1” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində hər üç halda “3” rəqəmi “2” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.11.2. “İctimai-siyasi və humanitar məsələlər şöbəsi” bölməsinin üçüncü sətrində hər üç halda “4” rəqəmi “3” rəqəmi ilə və həmin bölmənin dördüncü sətrində hər üç halda “5” rəqəmi “4” rəqəmi ilə əvəz edilsin;
1.11.3. “Sosial-iqtisadi inkişafın təhlili və proqnozlaşdırılması şöbəsi” bölməsindən sonra aşağıdakı məzmunda “Vətən müharibəsi iştirakçıları və şəhid ailələri ilə işin təşkili şöbəsi” bölməsi əlavə edilsin: