Prezident sülhməramlıların missiyasından danışdı
“Dağlıq Qarabağ münaqişəsi barədə yalnız keçmiş  zamanda danışmaq mümkündür”.
Bizim.Media “RİA Novosti”yə istinadla xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyen MDB dövlət başçılarının bu gün keçirilən iclasında deyib.
Dövlət başçısı Qarabağda atəşkəs rejiminin qorunub saxlanıldığını, bu vəziyyətin hər gün daha möhkəmlənəcəyini qeyd edib.
"Mən də Vladimir Putinin  Dağlıq Qarabağ münaqişəsindən danışarkən bunun  keçmişdə qaldığını  söyləməsi ilə tamamilə razıyam. Bu, artıq tarixdir",- deyə İlham Əliyev vurğulayıb.
Rusiyanın Qarabağdakı sülhməramlı missiyasına toxunan Azərbaycan prezidenti  bunun çox uğurla reallaşdırıldığını söyləyib.
"Sülhməramlılar  Azərbaycan Respublikasının müvafiq strukturları ilə daim əlaqədədir. Bəyanatın imzalanmasından bəri  yalnız bir dəfə atəşkəsin pozulması baş verdi. Sözün həqiqi mənasında bir gündə hadisə həll edildi, atəşkəs davam edir və düşünürəm ki, hər gün daha güclü və güclü olacaq",- deyə dövlət başçısı vurğulayıb.