Cəlilabadda 52 yaşlı kişi qohumu tərəfindən qətlə yetirilib – TƏFƏRRÜAT - VİDEO
Fevralın 16-da günorta saatlarında Cəlilabad rayonunun Uzuntəpə kəndi ərazisində ağır cinayət hadisəsi baş verib.
Bizim.Media-nın yerli bürosu xəbər verir ki, 52 yaşlı Azər Baxşiyev kəsici alətlə aldığı ağır xəsarətlər nəticəsində xəstəxanada vəfat edib.
Məlumata əsasən, mərhum son dövrlər Bakı şəhərində, övladlarının yanında yaşayırmış.
Hadisəni törətməkdə şübhəli bilinən 24 yaşlı İbrahim Babayev onunla əvvəlcədən əlaqə saxlayaraq Cəlilabad rayonuna gəlməsini israrla istəyib. Qətl Uzuntəpə kəndində baş verib. Azər Baxşiyev ürək nahiyəsindən aldığı bıçaq zərbəsi ilə ağır yaralanıb və xəstəxanaya çatdırılsa da, həkimlərin səylərinə baxmayaraq həyatını xilas etmək mümkün olmayıb.
Cəlilabad rayon prokurorluğunun məlumatına görə, faktla bağlı qəsdən adam öldürmə maddəsi üzrə cinayət işi açılıb. İlkin araşdırmalar 2002-ci il təvəllüdlü İbrahim Babayevin hadisəni törətməsinə əsaslı şübhələr yaratdığından o, şübhəli şəxs qismində saxlanılıb.
Qeyd edək ki, hadisə tərəfləri arasında qohumluq əlaqələri mövcuddur. İlkin ehtimallara görə, qətil ailədaxili mübahisə və şəxsi söz-söhbətlər zəminində törədilib.